יום ראשון, 7 בפברואר 2010

על סדנאות והכנות - About workshops and preparations


ביום שישי בבוקר לימדתי בסדנת ציור במשיכת מכחול אחת בסטודיו מסטיקים של דפי, שעם כל יום שעובר - אני עוד יותר שמחה על שהכרתי אותה.
בבלוג של דפי יש תמונות וסיפורים על הסדנא עצמה. אני דווקא רציתי לספר על יומיים של הכנות לקראת הסדנא. מה סדנא? - מרתון של 5 שעות !
לכאורה לא היתה סיבה להכנות מיוחדות, כבר שנים שאני מדריכה את הטכניקה ואני יכולה להעביר שיעור מתוך שינה.
אבל הפעם זה היה שונה... הפעם התרגשתי.
אחת הסיבות העיקריות להתרגשות היתה שהפעם (וגם בסדנא שתתקיים ביום שלישי הבעל"ט) זה בין חברות, גם אם וירטואליות. ורציתי שיהיה מושלם. מושלם מבחינתי זה לתת כמה שיותר הן מבחינת העברת הידע, הן מבחינת הפינוק והן מבחינת האירוח.

מבחינת העברת הידע - כדי להספיק כמה שיותר, בניתי סדנא מרוכזת של 5 שעות תירגול שייקל עליהן להתקדם אח"כ לבד בבית. מכירות את אלה שנותנות את המתכון מינוס חצי כוס סוכר/ביצים או הרכיב הסודי שעובר במשפחה מדורי דורות? לא בבית ספרי! הכיף הכי גדול שלי הוא לתת את כל המתכון ולראות איך משתמשים בו וממריאים איתו הלאה.

עבור הפינוק- גייסתי את חברת גורי לינרו שבשמחה רבה שלחו לי ארגזים של חומרים לחלק לבנות. מכיוון שאין לי מחסן, הונחו הארגזים - אחר כבוד - באמצע הסלון (את הבית שלי כבר לא יצלמו לאף מגזין עיצוב, כניראה, או בעצם יכולים לצלם אותו לתמונת ה"לפני" במהפך).  אבל אז הפציע הסופרמן הבכור והמקסים שלי, שילב רגליים על הרצפה ובמשך אח"צ שלם ארז את הערכות ועזר לסדר ולהחזיר את הסלון למראהו המקורי.
On Friday morning I taught a One Stroke painting workshop at Mastikim shop and studio.
At Mastikim blog you can find pictures and stories about the workshop itself. I just wanted to share the story of the two days of preparations for this workshop.
Apparently there was no reason for special preparations, for years I guide the technique and I can guide it even in my sleep.
But this time it was different ... This time I was excited.
One of the main reasons for this excitement was that in this workshop the students are my friends, even if only virtual. I wanted it to be perfect. Perfect for me, is to give as much as possible in terms of handing over knowledge, hospitality and luxury.
In Terms of handing over knowledge – in order to give as much as possible, I built a concentrated workshop practice of 5 hours that will make their practice at home, afterwards, easier. Do you know those housewives that give the recipe minus half a cup of sugar / eggs or a secret ingredient that passes in the family for generations? Not in my book! My biggest pleasure and motivation is to give the recipe in full and see how you use it and get better.
For indulgence - I raised the Gury- Linro Ltd Company to sent me boxes of materials for give aways. Since I have no warehouse, boxes were placed - respectfully - in the middle of the living room (my house will not be photograph for any design magazine, apparently, or rather can take pictures of him for the "before the transformation" picture). But then came along my lovely superman, crossed-legged on the floor and for the whole afternoon packed the giveaways and helped bringing the living room to its normal look again.

Here he is, on the living room floor in the middle of packing
 והנה הוא, על רצפת הסלון באמצע האריזה:
 

מכיוון שלא רציתי לתת את הערכות בסתם שקיות ניילון, שוטטתי ברחבי רעננה עד שמצאתי וקניתי את תיקי האל-בד הללו ועיטרתי אותם, כמובן, במשיכת מכחול (בכל זאת, מזכרת או לא מזכרת?!).
I bought a kind of fabric bags and embellished them with, of course, brush strokes (after all, a memento or not?).
Here they are drying on the kitchen table:

הנה הם מתייבשים על שולחן המטבח:
מה שלא לקחתי בחשבון זה שלצייר על האל-בד זו אחת החוויות המתסכלות ביותר שניתן להעלות על הדעת ולכן הציור על כמות תיקים שתספיק לשתי סדנאות, נמשכה בוקר שלם (בניגוד לצפי שייקח לי שעה, לכל היותר), אבל מה - אני ממש מרוצה מהתוצאה. מקווה שגם הבנות.
לקינוח, הוספתי הגרלה קטנה עם שתי זוכות, שהפרסים בה הם: ערכת יצירה מחימר מוקצף מתנת גורי לינרו והספר "מדריך הטכניקות לציור במשיכות מכחול אחת" שתורגם לעברית על-ידי yours truly - הווה אומר: אנוכי (-:
As a bonus, I added a small raffle with two winners, awards are: foam clay kit by Amos courtesy of Gori Linro Ltd and the great book "Techniques Guide to One stroke painting" which was translated into Hebrew by yours truly (-:

והאירוח - התארחנו כאמור בסטודיו מסטיקים שהוא מקום כל כך נעים (הפוסט הזה לא קשור לנושא אבל בתמונות ניתן לראות קצת עד כמה המקום נעים ומזמין) והקפה שדגן מכין, תשמעו האיש הזה יודע להכין לא רק בירה (-:
על יד הקפה הוגשו עוגות שמרים במליות שונות אותן אפיתי מוקדם בבוקר (ומי שמכיר אותי יודע ש"מוקדם בבוקר" זה מושג שאני מכירה רק אם לא הלכתי לישון כל הלילה. לקום מוקדם בבוקר, בשבילי, זה לא דבר של מה בכך, אבל לא רציתי לוותר על הבאת מאפי שמרים טריים שזה הפינוק האולטימטיבי, לדעתי:
for more indulgence I cooked brunch and baked yeast cakes:


דפי ואני תיכננו הפסקה אחת לקפה ועוגה ואחת לבראנץ' (דפי אפתה פשטידה והכינה סלט ואני אפיתי חלה ענקית והבאתי גבינות)  אבל הבנות היו עסוקות ביצירה ורצו רק הפסקה קצרה לקפה ועוגה כך שניראה לי, שלמרות העוגות בהחלט ניתן להוסיף ציור במשיכת מכחול אחת לתפריט של כל מי שעושה דיאטה (-;

5 שעות חלפו להן ביעף. חזרתי הביתה סמוך לכניסת השבת והרגשתי איך כל האדרנלין עדיין זורם לי בגוף. מבחינתי, אם לא היה עניין כניסת השבת, אפשר היה להמשיך את הסדנא ברצף עד הלילה.

ביום שלישי תתקיים סדנא נוספת ואני כבר לא יכולה לחכות.

But the students were so concentrated and focused ond their work that they did not want to take a brake and eat they only asked for a short break for coffee and cake. So it seems to me, that despite the cakes one can certainly add one stroke painting to the menu of all who diet (-;
5 hours have passed by quickly. I returned home near the start of the Sabbath and I felt all the adrenaline still flows in my body. To me, if there was no Sabbath ahead, it was possible to continue the workshop in sequence until midnight.

On Tuesday, another workshop will take place and I cannot wait.

So as Dafi says: See you in creations (that sounds so much better in Hebrew)


אז כמו שדפי אומרת: להתראות ביצירות.
רחלי19 תגובות:

 1. רחלי,
  המפגש היה מקסים!!! ההשקעה שלך וההתלהבות שלך הדביקו את כולנו. הבקר חלף עבר ובשעה 14:30 טסתי כמו טיל. אני חושבת שבקלות היינו יכולות לשבת עוד 5 שעות.
  תודה רבה לסופרמן (כי לא חשפת את השם המקורי), אני יודעת שזה לא פשוט לגייס בנים לעסוק ביצירה או במשהו שקשור לזה. אז סופרמן כל הכבוד
  מקווה שנפגש שוב
  ורדה עובדיה

  השבמחק
 2. רחלי תודה ,היה ממש כייף בסדנא ,נהנתי מכל רגע והשעות חלפו להן יותר מדי מהר .אנה

  השבמחק
 3. איזה כיף לי - אני שם בשלישי :-)
  מזל שנרשמתי אחרת היו יוצאות לי העיניים...... :-)

  השבמחק
 4. איזה יופי ששיתפת ב"מאוחרי הקלעים". הסדנא היתה מרתקת! המון תודה!

  השבמחק
 5. אני אצלך בשלישי וחסר למי או למה שינסה לקלקל לי את זה ! אוי זה נראה נהדר!

  השבמחק
 6. נפלאה שכמותך!
  מהיכרותי הקצרה (מדי) איתך אני יכולה להעיד שאת גם מלאת קסם וגם סופר מקצועית ועל כן לא מפתיע בכלל שהבנות לא רצו הפסקה...(חוץ מזה - מי יכולה לאכול כשהיא רואה דוגמנית כמוך לידה? חחח),
  ראיתי את התוצרים אצל דפי - מקסים מקסים מקסים, וההשקעה שלך בבנות - מרגשת.
  גם יפה, גם אופה - אין כמוך!!!
  בהצלחה בכל סדנאות ההמשך...

  השבמחק
 7. רחלי!!!!
  את מקסימה!!!! אני כבר לא יכולה לחכות ליום שלישי :):):)
  אני מזילה כאן ריר על המסך D:

  נשיקות!!
  מיטל

  השבמחק
 8. מאחורי הקלעים שלך מלהיב כמעט כמו השעורים שאת מלמדת. כל הכבוד לסופרמן שאותו אני אוהבת במיוחד. אני חושבת שההתלהבות שלך מדבקת ולכן כולם שותפים בעקיפין למעשה היצירה

  השבמחק
 9. פוסט מקסים, נורא נעים השיתוף של ההכנות, ובעיקר עם הכתיבה הקולחת והמשעשעת שלך.
  איך זה שיש מוצרים של גורי שאני לא מזהה (בתמונה?) ???????????
  התיקים שלך מהממים ובכלל כל ההענקה מצד שתיכן זה ממש מחמם את הלב.
  מקווה ששיתוף הפעולה הזה יניב עוד המון סדנאות
  :-)

  השבמחק
 10. אני רשומה ליום שלישי וכבר לא יכולה לחכות
  שריק

  השבמחק
 11. איזה רעיון נפלא זה לקשט את התיקים שבתוכן נארז השי בטכניקה שנלמדה בסדנא! ענק!

  השבמחק
 12. יופי של תיקים ואיזה מטעמים-את מוכתרת בזאת האנרג'ייזר החדש - לא פלא שאת נראית ככה (מפרגנת....)
  כל הכבוד ומאחלת לך ולדפי עוד המון שת"פ יצירתיים כאלו
  (בהזדמנות אצלם ואשלח לך את דף האלבום שציירתי להוריי לפני 10 שנים..)

  השבמחק
 13. היה כדאי לבוא ביום גשם מהצפון, המקום האווירה וההוראה שלך שהיא מאוד מקצועית עם כריזמה וחום אישי. חזרתי הביתה עם טעם של עוד... ואני מוכנה לחזור לשלב הבא... תודה אורית

  השבמחק
 14. השקיות מעלפות,כיף לקבל כזו שקית/תיק.

  השבמחק
 15. איזה כיף למי שהיתה (ותהיה),
  אני מקווה שתהיה הזדמנות נוספת עוד חודש-חודשיים ואני אוכל גם לבוא לסטודיו של דפי וללמוד אצלך.. :-)
  ענבר/BarBima

  השבמחק
 16. העיקר שנהנתן כל כך! מקנאה!!!

  השבמחק
 17. בנות - התגובות שלכן מחממות לי את הלב, גם מעצם זה שיש בכלל תגובות לכתיבה וגם לבנות שהיו בסדנא וטרחו לכתוב מילים חמות - זה מרגש ומאשר (גם מלשון אישור וגם מלשון אושר) את הבחירה המקצועית שלי.
  תודה תודה (והלוואי ויכולתי לכתוב תגובה לכל אחת בנפרד, אבל נפלאות דרכי הבלוגספוט הנשגבות מבינתי הצנועה).

  השבמחק
 18. רחלי, את כזאת משקיענית, נראה לי שהיתה סדנה כייפית בטירוף, הלוואי שייצא לי להגיע לאחת מהסדנאות האלה... (התיקים עם הציור פשוט מהממים)

  השבמחק
 19. וואהו איזה יופי.. האם יתקיימו הדרכות בחול מועד פסח? איפה את גרה?

  השבמחק

Love to get comments.
TFL