יום שלישי, 15 בספטמבר 2009

ציור במשיכת מכחול אחת One Stroke

For English version, please scroll down
לפני 6 שנים נסעתי לארה"ב ללמוד מה זה "ציור במשיכת מכחול אחת" ולנסות להבין אם ניתן לעשות עם זה משהו בארץ.
טסתי לארה"ב חדורת סקרנות אך סקפטית מאד. הטענה היא שכל אחד יכול, שמדובר בטכניקה ואין צורך, כמעט, בכישרון. שזה קליל ומהנה, שזה stress free ושזה תמיד מצליח.
למעט ציור אפנה אין לי שום ידע ונסיון בציור, איך אני אצליח לצייר ככה, בקלות ובמהירות?

טוב, אני יודעת שזה לא יאומן, אבל כן! לאחר 4 ימים בהם ציירתי מהבוקר עד הערב יחד עם עוד 100 אמריקאיות (שלא רק שלא ידעו לצייר, גם היו משוכנעות שבישראל רוכבים על גמלים) ידעתי לצייר חינניות ואירוסים, עלים ושיחים, תפוחים, אגסים ושזיפים וכמובן, כמובן – הורד.


בשש השנים שחלפו מאז הוסמכתי להדריך טכניקה זו, עברו תחת ידיי מעל 1000 תלמידים, עשרות כלי עץ, מתכת, זכוכית, קירות ועיסת נייר ומצאתי עצמי מציירת על כל דבר שלא זז, לכן שמחתי מאד כשפנו אלי להכין כתבות לאתר התוכן של מעריב, המאפשרות היכרות עם הטכניקה והחומרים כמו גם עם סיפורה המרתק של האשה שהמציאה אותה- דונה דווברי.
זה הקישור לכתבה הראשונה בסדרה, שהתפרסמה היום.
תהנו,
רחלי
6 years ago I went to the U.S. to learn what it is the One Stroke technique and to try to figure out if you can do something with it here, in Israel.


I flew to the United States filled with curious but very skeptical. The arguments that- anyone can paint… that this technique does not require talent... It's easy and fun… it's stress free and it never fails…- this arguments sounds like fiction to me.

Except for fashion drawing I had no knowledge and experience in painting, how can I paint like that: easily and quickly?

Well, I know unbelievable, but yes! After four days in which I paint from morning till night along with another 100 Americans (not only did not know to paint, also were convinced that in Israel we rides camels) I paint daisies, iris leaves, shrubs, apples, pears and plums, and of course, of course – the rose!


During the past Six years I taught over 1000 students. Dozens of wooden vessels, metal items,housewares, glass, paper mashes and walls were decorated with this strong colors lovely technique and I found myself painting on everything that does not breathes!
Therefore I was very glad when approached by the Ma'ariv's (leading daily paper) website, asked to write an article on the One Stroke technique and equipment, as well as the fascinating story of the woman who invented it - Dona Dewberry.


Here is a link for the article published today (pics from the Donna Dewbwrry One Stroke book).

Enjoy.

Rachel

4 תגובות:

 1. יואו, רחלי, זה מהמם.
  ציור במשיכת מכחול זה חלום ישן שלי, ומתישהו אני אגשים אותו.
  יצא לי לצייר פעם על פי הוראות באינטרנט, וממש התאהבתי בזה, אבל אני צריכה חוג.
  איפה את מדריכה?
  היה כייף לראות אותך במסיבת הסקראפ, וחבל שלא היה זמן לדבר...

  השבמחק
 2. חשבתי שראיתי אותך במסיבה אבל לא הייתי בטוחה שזו את (ישבת בשולחן של קרן, נכון?) ומכיוון שהגעתי באיחור גם לא היה זמן להרים את הראש.

  לגבי החוג- אשלח לך מסר.
  תודה,
  רחלי

  השבמחק
 3. מקסים,תודה על הקישור לכתבה במעריב.
  גם אני אשמח לשמוע פרטים לגבי הדרכה.
  שנה טובה ופורחת :-)) !

  השבמחק
 4. ואני בכלל לא ידעתי שיש לך בלוג! אז עכשיו אני יודעת! הולכת לקרוא הכל ובינתיים שתהיה לך שנה נהדרת!

  השבמחק

Love to get comments.
TFL